SEMİNER HAKKINDA

 

Seminerlerimiz, eğitim hizmetlerimizdeki güncel konularla ilgili, Antalya, Kıbrıs vb. bölgelerde  davet yöntemiyle gerçekleştirilen motivasyon modelli genele açık eğitimlerimizdir.

 

Seminer Bölgesinde Eğitim’e Katılım’ın Zorunluluğu,

 

Önemsediğimiz en önemli amaç, Kamu kaynaklarının etkili, verimli ve ekonomik kullanılmasıdır. Kamu kaynağı kullanılarak alınan bu eğitimlerde maksimum yararı sağlamak katılımcı idarelerin/kurumların ve Derneğimizin en hassas olduğu konudur.

 

En yüksek yarara ulaşmak için en başta derslere katılmak gereklidir. Kamunun yararı için katılımcıların bu hususa özen göstermeleri gerekmektedir.

 

Seminerlerimizde eğitimlere katılmak zorunludur. Eğitimlere katılmayanlara sertifika düzenlenmez.

 

Soru – Cevap  Oturumu

 

Katılımcılar tarafından yöneltilen sorular, soru cevap oturumunda uzmanlarımız tarafından kaynaklı ve gerekçeli olarak cevaplandırılmaktadır. Bu oturumda, kuruma özel sorular dışında, tüm sorular diğer katılımcılarla birlikte değerlendirilmekte ve cevaplandırılmaktadır. Bir kurum temsilcisinin sorduğu soru, başka bir kurumun da bilgilenmesini sağlayacağından tüm idarelerin soru cevap oturumuna katılmasında son derece yarar vardır.

 

İdarelere Özel Seminer,

 

  • Genellikle tüm seminerlerimizde, kurumların özel konularına ait dosyalarının değerlendirildiği özel eğitim saati düzenlenmektedir.
  • Bu eğitim, kurumların özeliyle ilgili konuların görüşülmesi, tartışılması, belli bir fikri zeminin oluşturulması gibi süreçler için oluşturulmuştur.
  • Kurumların birikmiş, çözümleri ertelenmiş gider işlem ve süreçleriyle ilgili sorunları çözüme kavuşturulması amaçlanmaktadır.
  • Özel eğitim her idare için ayrı yapılmaktadır. İdarelerin, seminer tarihinden önce özel eğitim istediklerini ve konusunu önceden bildirmeleri gerekmektedir.