KISACA BİZ

 

MEBİD Eğitim Danışmanlık, yönetim ve denetim kavramının önemini ilgili kurumlara anlatmak, Eğitim, Danışmanlık, Yayıncılık ve Organizasyon hizmetlerinin ilerlemesine ve gelişmesine çalışmak, üst seviyede yönetim ve denetim hizmetlerine öncülük ederek, bu konularda en yüksek teknolojik ve örgütsel seviyeye erişmek amacıyla,  Kasım 2001 tarihinde kurulmuştur.

 

Kuruluşundan bu yana mevzuat eğitimlerinin ihtiyaç ve standartlarını dikkate alan, uygulamalı bir mevzuat eğitimi modelinin benimsenmesi ve yayılması için çaba harcamaktadır. Bu çabanın neticesinde, bu güne geldiğimizde 60.000′ e yakın kamu çalışanının eğitilmesine öncülük etmiştir.

 

Bilgi ve teknolojiyi, eğitimi, insan merkezli bir hizmet standardizasyonunda sunabilmek, gelişimin yerelden evrensele bir süreç izlediğini göstermektedir. Modern toplumlara uygarlık yarışında avantaj sağlayan, insan yaşam kalitesindeki standartların yüksekliği belirlemektedir.

 

Ülkemizin, bilgi, değişim, yönetim ve başarı gibi temel dinamiklere inanarak çıktığı bu uygarlık ve gelişim yarışında bilgiyi stratejik olarak yönetebilenler hep bir adım önde başlamaktadır.

 

Bu dinamikler ışığında geleceğe doğru hep bir adım önde bulunma zorunluluğu olan bir kulvarda bulunduğumuzun bilincindeyiz.

 

Teşkilatımız, gelişmişlik göstergelerinin amiral gemisi olan “Yönetim ve Denetim” kavramının sorumluluğunu yüklenmiş olan bütün üyeleri ile birlikte, ülkemizin vizyonuna katkı sağlamayı gaye edinerek; Katma Değer Üreten Bilgi, Uzmanlık, Profesyonellik, Sonuç sağlayıcı partnerlik, Danışmanlık, Eğitim ve Yayıncılık hizmetleri sunan, kurumsallaşmış, etkin ve saygın bir kuruluştur.

 

MİSYONUMUZ

 

Evrensel boyutta bilgi üretmek, bilim ufkunu genişletmek, bilimsel teknolojik ve kültürel birikimin egemen olmasını sağlayacak kurumların gelişmesine katkıda bulunacak donanımlı ve kreaktif düşünebilen çalışanlar yetiştirmektir. Bu misyonu gerçekleştirmek için kuruluşumuzun, bugün ulaştığı yüksek düzeyi aşarak, uluslar arası boyutlarda bilimsel mükemmelliği ölçü alan bir “kurum” haline getirilmesidir.

 

VİZYONUMUZ

 

Teşkilatımız, doğru ve güncel bilgiye önem veren ve güncel bilgiyi hedef kitlesine en hızlı ve teknolojik olarak ulaştırma modelini benimsemektedir. Buna göre güncel bilginin ulaştırılması için ilave kaynaklar oluşturulacak ve hizmetlerin kalitesinden ödün verilmeyecektir. Bütün faaliyet ve hizmetlerde mükemmelliğin ölçüsü uluslar arası düzeydir. Teşkilatımız, Türkiye’de en iyi kadrosunu oluşturmaya devam ederek, ülkemizdeki en kaliteli eğitim ve danışmanlık kuruluşları arasında gösterilen bir kurum olmayı amaçlar.